خبر های مهم
خانه / جهان / یونسکو دو قطعنامه مهم در مورد قدس و الخلیل تصویب کرد

یونسکو دو قطعنامه مهم در مورد قدس و الخلیل تصویب کرد

کمیته میراث جهانی وابسته به سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) دو قطعنامه مهم را در مورد قدس اشغالی و الخلیل به تصویب رساند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این کمیته در 42 امین دوره نشست خود در منامه ـ پایتخت بحرین ـ با اجماع آرا دو قطعنامه را در مورد شهرهای قدس و الخلیل تصویب کرد.
قطعنامه نخست در مورد حفظ وضعیت حاکم بر بخش قدیمی قدس و دیوارهای تاریخی آن و دومین قطعنامه نیز متعلق به حفظ وضعیت بخش قدیمی الخلیل است. در قطعنامه نخست از رژیم صهیونیستی خواسته شده است دست از تجاوزات و اقداماتی که موجب تغییر وضعیت حاکم بر بخش قدیمی قدس و دیوارهای تاریخی آن خواهد شد، بردارد و بدین گونه، قطعنامه قدیمی مبنی بر درج نام بخش قدیمی قدس و دیوارهای آن در میان میراث جهانی در معرض خطر تثبیت شد. علاوه بر این، کمیته میراث جهانی یونسکو بار دیگر بر ضرورت ابقای بخش قدیمی الخلیل ضمن میراث جهانی در معرض خطر تاکید کرد. این در حالی است که هیئت رژیم صهیونیستی در این نشست سعی داشت تا مانع از تصویب این دو قطعنامه شود اما در نهایت ناکام ماند.
1986152365

درباره‌ی خبرگزاری عقاب

عقاب؛ بیانگر آرمان های دینی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شماست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>