وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

زنده‌گی فریاد است، مجموعه‌ی شعری(نرگس نوروز ابراهیمی، عضوِ بنیاد جهانی سبزمنش) منتشر شد

این مجموعه در قالب های سفید، کوتاهه، دوبیتی‌ و چارانه‌ سروده شده و عمدتا بیانگر درد، آوارگی، محرومیت زنان، عشق و آلام مردم افغانستان میباشد

زنده‌گی فریاد است، مجموعه‌ی شعری(نرگس نوروز ابراهیمی) از سوی بنیاد جهانی سبزمنش چاپ و منتشر شد

زنده‌گی فریاد است، مجموعه‌ی شعری(نرگس نوروز ابراهیمی عضو فعال بنیاد جهانی سبزمنش) از سوی واحد انتشاراتی سبزمنش و انتشارات زرین مهر چاپ و روانه بازار کتاب گردید.

به گزارش سبزمنش، این نخستین مجموعه شعری نرگس نوروز ابراهیمی است که از سوی واحد انتشاراتی بنیاد سبزمنش و نشر زرین مهر در 64 برگ بعد از طی مراحل قانونی و گرفتن شابک بین المللی، رده بندی کنگره، رده بندی دیویی و شماره کتابشناسی ملی، تن پوش چاپ به تن کرده و به زیور چاپ آراسته می گردد.

ویراستاری کتاب (زنده‌گی فریاد است) را استاد جاوید فرهاد انجام داده و طراحی و برگآرایی این گزینه از سوی استاد ژکفر حسینی به اتمام رسیده است.

نرگس نوروز ابراهیمی به عنوان شاعر، فعال فرهنگی و دانش آموخته حقوق وعلوم سیاسی در ولایت پنجشیر/ افغانستان زمینی شده و اکنون ویرجنیای امریکا نفس میکشد.

این مجموعه در قالب های سفید، کوتاهه، دوبیتی‌ و چارانه‌ سروده شده و عمدتا بیانگر درد، آوارگی، محرومیت زنان، عشق و آلام مردم افغانستان میباشد:

مرا دل تنگ و آواره بگویید

میان سبزه‌ها خاره بگویید

اگر روزی گذر کردی به‌سویم

فقط دل‌تنگ و بی‌چاره بگویید

 

صدای انتحار

 

پسرم !

جرَقس هیزم است نترس

تو درین جا صدای انتحار را می‌شنوی؟

 

سفر کرده به کابل یارِ جانی

چه تنها گشت بی او زندگانی

بدونِ او منم پا مانده و پیر

شود آیا بیایی ای جوانی؟

در بخش سخن سبزمنش آمده است:

بنیاد جهانی سخنگستران سبزمنش به عنوان یک نهادِ مستقلِ فرهنگی و جهانشمول به قول پروفسور سید حسن امین: (به پایمردی و درایت مؤسس و دبیرکل اجرایی آن(محترم الحاج دکتر بسم‌الله شریفی، شهروند شرافتمند، حقوقدان و شاعر افغانستانی) با رویکرد فرهنگی- ارزشی، اواخر سال 1394 خورشیدی در افغانستان تاسیس شده و اکنون در پیِ تلاشهای مؤثر دوست داران سبزمنش از حوزه ملی افغانستان به 31 کشور دنیا توسعه و گسترش یافته است).

بنیاد جهانی سبزمنش با درک رسالت فرهنگی و ارزشی؛ متعهد به تشویق و رشد شخصیت های فرهنگی بوده، میکوشد با نشر آثار مفید، مؤثر و مورد نیاز جامعه به ویژه شعر و ادبیات، سهمی هرچند اندک در آگاهی بخشی، توسعهی فکر، معنویت، فرهنگ، ادب و معرفت انسانی ایفا نماید…

زنده‌گی فریاد است، مجموعه‌ی شعری(نرگس نوروز ابراهیمی) از سوی بنیاد جهانی سبزمنش چاپ و منتشر شد
زنده‌گی فریاد است، مجموعه‌ی شعری(نرگس نوروز ابراهیمی) از سوی بنیاد جهانی سبزمنش چاپ و منتشر شد

 

Comments are closed.