وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

مؤسس بنیاد جهانی سبزمنش(دکتر بسم الله شریفی) از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) مورد تقدیر قرار گرفت

مؤسس بنیاد جهانی سبزمنش از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) مورد تقدیر قرار گرفت

مؤسس بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) مورد تقدیر قرار گرفت

دکتر بسم‌الله شریفی(شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار، دبیرکل بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش و مسوول خبرگزاری عقاب) به پاس فعالیت‌های گسترده جهانی که با روحیه‌ی هم‌گرایی با گویشوران تمام زبان­ها همراه است؛ از سوی سازمان بین المللی دوستی International Friendship  Organization  مورد تقدیر قرار گرفت.

سازمان بین المللی دوستی به عنوان یک سازمان مستقل بین المللی، انسان دوستانه، علمی، خیریه، داوطلبانه و غیرانتفاعی با شعار(انسانیت مرز نمی شناسد)، سال 2013  با شماره ثبت و مجوز1328-183242 در کشور سوئد/ سویدن تآسیس شده و با هزاران عضو اکنون در کشورهای مختلف فعالیت دارد.

گسترش آگاهی فرهنگی در مورد اهمیت صلح اجتماعی و صلح جهانی و همچنان تأمین امنیت، صلح، آزادی، همزیستی، احترام به حقوق بشر، رد خشونت، افراط‌گرایی و تروریسم در همه اشکال آن، حفظ محیط زیست و دستیابی به یک زندگی شایسته، بخشی از اهدافِ سازمان بین المللی دوستی را تشکیل می‌دهد.

مؤسس بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) مورد تقدیر قرار گرفت
مؤسس بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) مورد تقدیر قرار گرفت

به گزارش عقاب نیوز، در متن اعطای این تقدیرنامه آمده است:

با تشکر و قدردانی

ادیب و استاد محترم بسم‌الله شریفی!

سازمان بین‌المللی دوستی مفتخر است که این گواهی تقدیر را به شما اعطا نماید. این نشان قدردانی از نقش فعال و تلاش‌های برجسته شما در حمایت از جنبش داوطلبانه است. ما از سخاوت و فداکاری شما سپاس‌گزاریم و از تعهد شما به بشریت در سراسر جهان تجلیل می‌کنیم. باشد که خداوند(ج) شما را در مسیر نیکوکاری یاری کند.

علی الوصاف(رئیس سازمان بین المللی دوستی)

قابل ذکراست، بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش به عنوان یک نهادِ مستقلِ فرهنگی و جهان‌شمول به قول پروفسور سید حسن امین: (به پایمردی و درایت مؤسس و دبیرکل اجرایی آن(محترم الحاج دکتر بسم‌الله شریفی، شهروند شرافتمند، حقوق‌دان و شاعر افغانستانی) با رویکرد فرهنگی- ارزشی، اواخر سال 1394 خورشیدی در افغانستان تاسیس شده و اکنون در پیِ تلاش‌های مؤثر دوست‌داران سبزمنش از حوزه ملی افغانستان به 30کشور دنیا توسعه و گسترش یافته است).

آقای دکترشریفی از مراجع معتبر ملی و بین المللی افتخارِ دریافت بیشتر از 100 لوح سپاس، تقدیرنامه و نشان را در کارنامه دارد و با تآسیس چندین نهاد فرهنگی، آموزشی، رسانه‌ای و تألیف 22 عنوان کتاب؛ لقب(سفیر همدلی و همگرایی فارسی‌زبانان جهان) را در این اواخر کسب نموده است.

گزارش از: عبدالله نیازی

Comments are closed.