وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

یونیسف: ۲۴ میلیون نفر در افغانستان نیاز به کمک بشردوستانه دارند

یونیسف: ۲۴ میلیون نفر در افغانستان نیاز به کمک بشردوستانه دارند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد می گوید که بر اساس ارزیابی این نهاد، ۲۴ میلیون نفر در افغانستان به کمک های بشردوستانه نیاز دارند که ۱۳ میلیون نفر از آنها را کودکان، تشکیل می دهد.

به گزارش عقاب نیوز؛ کریستیان اشنایدر، مدیرعامل صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در آلمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی “پاساوئر نویه پرسه” گفته است: «افغانستان و مردم‌ش در بطن یک فاجعه انسانی به سر می‌برند.»

به گزارش خبرگزاری کاتولیک به نقل از کارشناسان یونیسف، علت وقوع این فاجعه شرایط بد آب و هوایی و چهار دهه جنگ داخلی در این کشور بوده است. علاوه بر این، جامعه بین‌المللی در پی قدرت گرفتن طالبان، کمک‌های نقدی خود به این کشور را متوقف کرده است.

مسئول یونیسف آلمان می‌گوید که قیمت مواد غذایی اوج گرفته و اقتصاد این کشور سیر نزولی را طی می‌کند.

اشنایدر در پاسخ به این پرسش که فعالیت نیروهای امدادی چگونه است، گفت: «ما حتی پیش از تغییر قدرت، در ولایت هایی که تحت کنترول طالبان بودند، در توافق با آن‌ها برای حمایت از کودکان فعالیت داشتیم.»

به گزارش دویچه وله؛ مسئول یونیسف آلمان افزود: «ما اکنون به ولایت هایی دسترسی داریم که در گذشته به دلایل امنیتی دسترسی به آن امکان‌پذیر نبود.» او تصریح کرد که امدادرسانی در افغانستان امکان‌پذیر است و بسیاری در آلمان این را نمی‌دانند.

Comments are closed.