وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

۸ شیوه ساده خانگی برای جوان سازی پوست دست/سارا فیضی

هنگامی که پوست در معرض آفتاب قرار می‌گیرد، تمایل به تولید ملانین و در نهایت لکه‌های تیره دارد. همین امر در مورد رفتار نامناسب با دست‌ها صدق می‌کند. در واقع اصطکاک ناشی از کارهایی که انجام می‌دهیم باعث ایجاد پینه و لکه‌های خشن روی پوست دست می‌شود. سن یک فرد می‌تواند با ظاهر دست او نیز مشخص شود.

به نظر می‌رسد که به دست آوردن دست‌هایی نرم و جوان سازی پوست دست کار ساده‌ای نیست، به خصوص برای کسانی که کل روز را به کار می‌گذرانند. اما در این نوشتار با چند ترفند موثر آشنا می‌شوید که کمک‌تان می‌کنند دست‌هایی سالم‌تر و جوان‌تر داشته باشید. با ما همراه باشید!

۱- برای داشتن دست‌های جوان همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید

قطعاً یکی از مهم‌ترین نکات برای جوان نگه داشتن دست استفاده از ضد آفتاب است که به ما کمک می‌کند تا از لکه‌های تیره و حتی سرطان جلوگیری کنیم. برای این کار، ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن، مقادیر زیادی ضدآفتاب (SPF 50 یا بالاتر) را به پشت دست‌ّها بمالید. همچنین، به یاد داشته باشید که در طول روز دوباره کرم ضدآفتاب را تجدید کنید.

۲- برای رانندگی و کارهای خانه از دستکش استفاده کنید

استفاده از دستکش راهی برای در امان ماندن دست در برابر آسیب و مضرات احتمالی است که می‌توانند باعث ایجاد لکه‌های تیره شود. به عنوان مثال، استفاده از دستکش برای رانندگی راهی برای محافظت از دستان شما در برابر اشعه UVA و UVB است. همچنین، مهم است که با پوشیدن دستکش در هنگام انجام کارهای خانه، از قبیل شستن ظرف‌ها، باغبانی یا حتی دست زدن به محصولات شوینده شیمیایی، از خشک شدن یا کبودی دست‌ها جلوگیری کنید.

۳- برای افزایش نرمی دست‌ها را در آب خیس بگذارید

در طول زمستان، پوست افراد دارای ترک، خشک و خشن است. برای جلوگیری از این امر، خیساندن دست‌ّها در آب ولرم و نمک اپسوم ممکن است پس از یک روز طولانی ذهن و بدن‌تان را آرام کند. اگر خودتان تمایل داشته باشید، می‌توانید همین کار را با پاها نیز انجام بدهید تا هم پوست آنها بهبود بیابد و هم خودتان آرامش بیشتری به دست بیاورید.

۴- با لایه برداری دست‌ها، ظاهر آنها را بهتر کنید

برای نفوذ رطوبت به پوست، مهم است که پوست اضافی را قبل از مرطوب کردن دست پاک کنید. دستان خود را با آب گرم خیس کنید و با استفاده از برس یا اسفنج (مواد طبیعی برای محیط زیست ایمن‌تر هستند) پوست را با حرکات دورانی به آرامی ماساژ دهید. بلافاصله بعد از این کار، کرم یا مرطوب‌کننده مورد علاقه‌تان را روی دست‌ّها‌ی‌تان بمالید.

۵- دست‌های مرطوب بسیار جوان‌تر به نظر می‌رسند

برای جوان سازی پوست دست همیشه یک مرطوب کننده با خود داشته باشید و از آن استفاده کنید طوری که گویی زندگی شما به آن بستگی دارد! این یکی از بهترین نکات برای اطمینان از این است که دست‌های شما از تغذیه مناسب برخوردار است. برای افزایش رطوبت‌، می‌توانید کرم‌های حاوی اوره و اسید سالیسیلیک را نیز امتحان کنید. همچنین می‌توانید هر آنچه متخصص پوست یا داروسازتان توصیه می‌کند استفاده کنید. کرم‌های حاوی اسید هیالورونیک نیز گزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه‌ای برای از بین بردن چین و چروک پوست هستند.

۶- محصولاتی را امتحان کنید که لکه‌های تیره دستان شما روشن شود

برای روشن شدن لکه‌های تیره روی دست، محصولات حاوی ویتامین C را امتحان کنید، زیرا این ماده توانایی جلوگیری از افزایش رنگدانه را دارد.

مراقب محصولات روشن‌کننده پوست که حاوی جیوه هستند، باشید زیرا برای سلامتی بسیار خطرناک هستند. قبل از استفاده از هر یک از این محصولات، اطمینان حاصل کنید که در مورد خطرات احتمالی که ممکن است همراه داشته باشند، کاملا تحقیق کنید.

۷- به کوتیکول‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید

متاسفانه کوتیکول‌های خشک باعث می‌شوند دستان شما نامرتب به نظر برسند. یک روش بسیار موثر برای تغییر شدید ظاهر دست‌ها مرطوب کردن کوتیکول‌ها است. این کار را می‌توانید با استفاده از محصولات خاص مرطوب کننده، یا حتی روغن زیتون انجام دهید. به آرامی آن را روی کوتیکول‌ها ماساژ بدهید و کم کم همه چیز عالی می‌شود!

۸- از ناخن های ظریف خود به خوبی مراقبت کنید

برای دستانی که جوان به نظر می‌رسند، ناخن‌هایی که به خوبی مورد مراقبت قرار دارند، یک امر ضروری است. از آنجایی که باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌توانند باعث عفونت روی پوست شما شوند، عادت جویدن ناخن‌ها را کنار بگذارید. در عین حال، ناخن‌های خود را به شکلی زیبا، سالم و مناسب برای دستانی که ظاهر جوان‌تری دارند حفظ کنید.

شما چه روشی برای جوانسازی پوست دست دارید؟ آیا ترفند متفاوتی برای حفظ سلامت و زیبایی دست‌ّای‌تان دارید؟ آیا از ترفندهای قید شده در این نوشتار استفاده می‌کنید؟ کدام یک را تا به حال امتحان کرده‌اید؟

Comments are closed.