وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

بازداشت ۱۳۳ نفر به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در کابل

181


پولیس کابل، اعلام کرده است که در جریان بیش از یک و نیم ماه گذشته، 133 نفر به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر، در شهر کابل، بازداشت شده اند.
در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۸ سنبله)، از سوی پولیس کابل منتشر شده، آمده است که بر اساس برنامه‌ی میثاق امنیتی، در نتیجه‌ی چندین عملیات، ۱۳۳ نفر به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر، از نقاط مختلف نواحی شهر و ولسوالی‌های ولایت کابل، بازداشت شده اند.

بر اساس اعلامیه، از نزد افراد بازداشت شده، ۶۳ کیلوگرام انواع مختلف مواد مخدر، ۷۵۴۱ عدد قرص کا، ۱۸۱۱ لیتر مشروبات الکلی، ۳ میل سلاح، بیش از ۸۰۰ هزار افغانی، بیش از ۷ هزار دالر، بیش از ۲۴۶ هزار کلدار پاکستانی، ۱۰۰ درهم عربی و ۳۲۰ یورو، به دست آمده است.

پولیس کابل، افزوده است که در جریان این مدت، ۱۱ مخفی‌گاه قاچاقبران و فروشندگان مواد مخدر، در مربوطات نواحی اول، چهارم، پنجم، نهم، دهم، ولسوالی‌های بگرامی، شکردره و پغمان ولایت کابل، کشف و مسدود شده است.

در اعلامیه آمده است که در جریان این مدت، ۷۰۰ فرد معتاد به مواد مخدر، از نقاط مختلف شهر کابل جمع‌آوری و به شفاخانه منتقل شده اند.

مواد مخدر، یکی از بزرگ‌ترین منابع مالی گروه‌های تروریستی در افغانستان محسوب می‌شود. دولت افغانستان، قاچاق و فروش مواد مخدر را در کنار فعالیت گروه‌های تروریستی، عامل ناامنی این کشور می‌داند.

Comments are closed.