وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

73 اسیر فلسطینی زیر شکنجه شهید شده‌اند

190


رژیم صهیونیستی از شیوه‌های جسمی و روانی متعددی برای شکنجه اسیران فلسطینی استفاده می‌کند و از سال 1967 تا کنون 73 اسیر زیر شکنجه شدید به شهادت رسیده‌اند.
خبرگزاری قدس (قدسنا)باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرای فلسطینی اعلام کرد، رژیم صهونیستی اُسرا را شکنجه می‌کند و بر این کار، از شیوه‌های متعدد جسمی و روانی و با هدف اعتراف‌گیری استفاده می‌کند و ۹۵ درصد اسرا از زمان بازداشت تا بازجویی و غیره، شکنجه شده‌اند.
اخبار بین‌الملل- بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، از سال ۱۹۶۷ تا کنون ۷۳ اسیر فلسطینی در پی شکنجه شدید نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند. این شکنجه‌ها شامل ضرب و شتم شدید با قنداق تفنگ یا شلیک از فاصله صفر است که گاهی اوقات منجر به قطع عضو یا بیماری‌های دیگر می‌شود.
بنا به این گزارش، در برخی اوقات به اسرا اجازه داده نمی‌شود تا ۲۰ ساعت بخوابند. با بستن اسرا، اجازه گردش خودن در دست‌های آنها را نمی‌دهند. آنها را با دست و پا بشدت می‌‎زنند، اسیر را به بازداشت یکی از اعضای خانواده، تعرض جنسی به خود اسیر یا یکی از اعضای خانواده، تخریب منزل یا قتل تهدید می‌کنند. اجازه استفاده از سرویس بهداشتی به آنها داده نمی‌شود؛ درطول چند روز یا چند هفته به آنها اجازه استحمام یا عوض کردن لباس داده نمی‌شود، اسرا را در معرض گرما یا سرمای شدید یا سر و صدای زیاد قرار می‌دهد و به آنها توهین می‌کنند.
در ادامه این گزارش آمده، یکی از شیوه‌های دیگر شکنجه که به «بازجویی نظامی» موسوم است و تحت شعار «ضرورت دفاع» آن را قانون کرده‌اند، به این صورت است که اسیر را برای ساعت‌های طولانی مجبور می‌کنند از کمر بر روی صندلی بخوابد که منجر به درد شدید و مشکلاتی در کمر می‌شود؛ یا با وسایل متعدد کاری می‌کنند اسیر دچار حالت خفگی شود.

Comments are closed.