وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

مقاومت ‌ریشه ‌مردم ‌فلسطین، شهرک‌سازی ‌قلب ‌جنبش‌ صهیونیزم


کمیته برنامه ریزی و ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی اعلام کرد که مسئولان این رژیم با دو طرح شهرک سازی برای ساخت 641 واحد مسکونی در مناطق اطراف بزرگراه الخلیل در قدس اشغالی موافقت کرده اند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پیشتر نیز نتانیاهو با ساخت 6000 واحد مسکونی در کرانه باختری برای صهیونیست ها موافقت کرده بود.
ساخت این واحدهای مسکونی در چارچوب شهرک سازی در اراضی اشغالی محسوب شده و با تمام اصول بین المللی و منشور سازمان ملل متحد در تعارض است، مقامات اشغالگر رژیم صهیونیستی در حالی اقدام به تصویب ساخت واحدهای مسکونی جدید نموده اند که قطعنامه های متعددی علیه پروژه شهرک سازی اسرائیل صادر شده و از این رژیم خواسته شده ضمن تخریب این ساختمان ها روند شهرک سازی را متوقف نماید اما اسرائیل تا کنون به این درخواست بین المللی بی توجهی کرده است.
آخرین بار شورای امنیت سازمان ملل متحد در 23 دسامبر سال 2017 قطعنامه 2334 را علیه رژیم صهیونیستی صادر کرد و خواستار توقف کامل و فوری شهرک سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی شد.
پیشتر “محمود عباس” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده بود که قصد دارد، تمامی همکاری های امنیتی این تشکیلات را با رژیم صهیونیستی قطع کند، موضوعی که باعث برانگیخته شدن نگرانی ها میان مسئولان ارشد رژیم اسرائیل شد و واکنش هایی مثبتی را نیز از سوی گروه های مقاومتی فلسطینی(از جمله حماس و جهاد اسلامی) دربر داشت.
در همین رابطه خبرنگار قدسنا گفتگویی را با “خالد القدومی” نماینده جنبش حماس اسلامی در تهران برقرار نموده تا بدین طریق به انگیزه اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای شهرک سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی پی برده و همچنین موضع جنبش حماس نسبت به آخرین تصمیم “محمود عباس”رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که تا کنون هیچگونه نتیجه خاصی را درپی نداشته جویا شویم.
القدومی در ابتدا توضیح داد: ما از برادرانمان در تشکیلات خودگردان بویژه آقای محمود عباس در رام الله انتظار داریم که به آنچه گفته بود وفا کند و همکاری های امنیتی با رژیم اشغالگر را متوقف کند، رئیس دستگاه های امنیتی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اینگونه اظهار می کند که ما هیچگاه به فلسطینیان اجازه نمی دهیم علیه اسرائیل اقدامی کنند.رئیس شاباک اسرائیل پیوسته در پی بازداشت جوانان فلسطینی است آنچه که از سخنان این شخص پیداست آن است که شهرک سازی ها و گسترش یهودیان در اراضی اشغالی و حمایت امنیتی از عبور و مرور آنان قلب جنبش صهیونیزم است و پروژه یهودی سازی فلسطین پایه و بنیان تشکیل رژیم صهیونیستی است این پروژه تمام صهیونیستی قصد دارد تا مردم فلسطین و سرزمین فلسطین را از بین ببرد و به دست فراموشی بسپارد و اسرائیل را پیش چشم همگان نمایان سازد.
من تاکید می کنم که مردم فلسطین و جوانان معتقد و مبارز فلسطینی در کرانه باختری با ابتدایی ترین وسایل دفاعی در مقابل نظامیان صهیونیستی ایستادگی کردند.
این نسل از جوانان فلسطینی که مقاومت شان ریشه در 100 سال پیش و مبارزه با انگلیسی ها دارد امروز نیز این مقاومت را در کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی تا آزادی فلسطین اشغالی ادامه می دهند.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار قدسنا مبنی بر اینکه دلیل سکوتِ جنبش حماس و دیگر گروه های فلسطنیی در رابطه با به اسارت گرفتن نظامی صهیونیست و سپس به هلاکت رساندن آن توسط جوانان فلسطینی گفت: این حق طبیعی مردم است که از خودشان و ارزش هایشان دفاع کنند موضع ما این است که از هرگونه اقدام مردمی ضد صهیونیستی استقبال می کنیم، مقاومت محصور به جهاد اسلامی و حماس نیست بلکه تمام مردم فلسطین در طول تاریخ برای نقشه برآب کردن توطئه های اشغالگران به طور خودجوش تلاش کرده اند.
بدون شک اینگونه اقدامات در راستای به هلاکت رساندن نظامیان صهیونیست و ضربه وارد کردن به دشمنان مثبت محسوب می شود و از حمایت معنوی و فیزیکی جنبش های مقاومتی برخوردار خواهد بود.

Comments are closed.