وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

رئیس شورای امنیت:سازمان ملل حتی یک قطعنامه را در مورد فلسطین اجرا نکرده است

69

رئیس شورای امنیت:سازمان ملل حتی یک قطعنامه را در مورد فلسطین اجرا نکرده است
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، “جری ماتیوز ماتجلا” در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه “القدس العربی” در مورد ناتوانی جامعه جهانی در حمایت از مبارزات ملت فلسطین برای رسیدن به آزادی و استقلال به بیان این مطلب پرداخت.

ماتجلا خاطر نشان کرد که موضع آفریقای جنوبی در مورد مساله فلسطین کاملا مشخص است و کشورش از حقوق مشروع ملت فلسطین قاطعانه حمایت می‌کند.

وی عنوان کرد که مشکل اینجاست که شورای امنیت قطعنامه‌هایی را صادر می‌کند اما بعدا آن‌ها را پیگیری نمی‌کند اما موضع آفریقای جنوبی ثابت است و تغییری نکرده و این کشور همچنان از ملت فسطین حمایت می‌کند.

ماتجلا تصریح کرد که “ما از برادرانمان در جنبش‌های فتح و حماس خواسته‌ایم با هم متحد باشند و کشورهای منطقه هم باید یکدل و متحد باشند. ما همچنان تاکید داریم که تنها راه حل ممکن، راه حل تشکیل دو کشور است و ما از برخورداری هر دو طرف فلسطینی و اسرائیلی از امنیت و آرامش حمایت می‌کنیم و با وجود تاسیس “اسرائیل”، کشور فلسطین هنوز تشکیل نشده و این برای شورای امنیت مایه خجالت است.”

وی اظهار داشت که ما ایمان داریم که طرفین فلسطینی و اسرائیلی باید از طریق گفتگو و مذاکره مشکلات خود را حل کنند.

سفیر آفریقای جنوبی ابراز امیدواری کرد که طرح های صلح ارائه شده مورد توافق هر دو طرف فلسطینی و صهیونیستی قرار گیرد و این طرح ها مناسب هر دو طرف باشد.

“جری ماتیوز ماتجلا” در مورد تصمیم به سفر به اراضی اشغالی فلسطین نیز گفت که آفریقای جنوبی بارها چنین پیشنهادی به شورای امنیت داده است اما فعلا تمایلی برای این کار وجود ندارد و چنین سفری مستلزم نشست داخلی شورای امنیت و موافقت آن نیز هست.

Comments are closed.