وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

رشد چشمگیر اسلام در روسیه

روزنامه راسیسکایا گازیه‌تا نوشت: شیخ راویل عین‌الدین رییس شورای مفتیان روسیه و رهبر مذهبی مسلمانان این کشور روز گذشته در سخنانی در دومای دولتی روسیه اعلام کرد که طی 15 سال آینده، یک سوم جمعیت کشور را پیروان دین اسلام تشکیل خواهند داد.

این مقام روحانی که در جریان کنفرانسی تحت عنوان: تاریخ اسلام در روسیه، نگاه به آینده در دومای دولتی سخنرانی می‌کرد، گفت: در حال حاضر بیش از 20 ملیون نفر از باشنده گان کشور ما پیرو دین اسلام استند، ولی این رقم در حال افزایش است و به تعداد محدود نمی‌شود. شیخ عین الدین همچنین یادآور شد که روسیه خط مشی گسترش روابط خود با کشورهای منطقه اورآسیا را در پیش گرفته و این مسئله به معنای نزدیکی بیشتر این کشور به جهان اسلام است؛ بر اساس پیش بینی‌های کارشناسان، بعد از 15 سال آینده تقریبا 30 فیصد جمعیت روسیه را مسلمانان تشکیل خواهند داد.

البته مفتی اعظم روسیه به طور دقیق روشن نکرد که چه مسئله‌ای باعث رشد جمعیت مسلمانان خواهد شد: افزایش زاد و ولد در میان خانواده‌های مسلمانان روسیه، افزایش جمعیت مهاجران کار از کشورهای اسلامی، بخصوص از منطقه آسیای مرکزی، یا اسلام آوردن مردم غیرمسلمان
راویل عین‌الدین همچنین از دولت روسیه خواست تا مساجد بیشتر در شهرهای کلان روسیه بسازد و مساجد کنونی کشور را هم تعطیل نکند. وی با این نظریه بشدت مخالفت کرد که مساجد منبعی برای گردهمایی اعضای ‌سازمان‌های تروریستی اسلام‌گرا استند و در عین حال تاکید کرد که لازم است تا با تمایلات افراط گرایانه که از اسلام تنها برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند، مبارزه جدی صورت گیرد.

رشد چشمگیر اسلام در روسیه

Comments are closed.