وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

اتحادیه‌ی اروپا از پروسه‌ی صلح افغانستان حمایت می‌کند

فدریکا موگرینی،‌ مسئول روابط خارجی و نماینده‌ی خاص اتحادیه‌ی اروپا در دیدار با رییس‌جمهور غنی گفته است که اتحادیه‌ی اروپا از پروسه‌ی صلح افغانستان حمایت می‌کند. در این دیدار که شام جمعه (۲۶ دلو) در حاشیه‌ی کنفرانس سالانه‌ی امنیتی مونیخ در آلمان انجام شده، دو طرف در مورد نشست روند کابل، لویه جرگه‌ی مشورتی صلح، انتخابات ریاست‌جمهوری و… بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

خانم موگرینی در این دیدار همچنان گفته است که اتحادیه‌ی اروپا در مراحل مختلف تطبیق توافق‌نامه‌ی صلح با حکومت افغانستان همکاری می‌کند. او همچنان افزوده است: «اتحادیه‌ی اروپا در عرصه‌ی انتخابات با افغانستان آماده‌ی کمک می‌باشد.» رییس‌جمهور غنی نیز از ابراز آمادگی همکاری‌های اتحادیه‌ی اروپا و کمک‌های انجام شده‌ی این اتحادیه با افغانستان تشکری کرده و نقش اتحادیه‌ی اروپا در تأمین صلح در منطقه را با ارزش و سازنده خوانده است.

از سویی هم جنرال ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز در دیدار با رییس‌جمهور غنی در شهر مونیخ آلمان گفته است که سازمان ناتو از پروسه‌ی صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان حمایت می‌کند. در این دیدار دو طرف در رابطه به پروسه‌ی صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان، مبارزه‌ی مشترک با تروریسم و نقش صادقانه‌ی کشورهای منطقه در این راستا بحث و گفت‌وگو کرده‌اند. استولتنبرگ همچنان گفته است: «بدون رهبری و مالکیت حکومت افغانستان، صلح ناممکن می‌باشد.»

رییس‌جمهور غنی نیز از همکاری‌های کشورهای عضو سازمان ناتو تشکری کرده و گفته است که در آینده‌ی نزدیک لویه جرگه‌ی مشورتی صلح برگزار می‌شود که در آن نمایندگان تمام ولایات کشور در رابطه به صلح، بحث خواهند کرد.

Comments are closed.