وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

خروج امریکا از سوریه، سیلی به صورت اسراییل است!

201

شبکه تلویزیونی ۱۰ اسراییل در گزارشی، اقدام امریکا را سیلی به صورت اسراییل توصیف کرد و گفت که حضور امریکا در سوریه، تنها برگ چانه زنی اسراییل برای متقاعد ساختن روسیه به ممانعت از تثبیت ایران در سوریه بود.
به گزارش این شبکه تلویزیونی، بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسراییل در واکنش به اعلام تصمیم دونالد ترمپ مبنی بر خروج نیروهای امریکایی از سوریه، گفت که مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور به او اطمینان داده است که ایالات متحده، تاثیرگذاری خود بر رویدادهای این منطقه را حفظ خواهد کرد.
نتانیاهو در اعلامیه ای گفت: من با دونالد ترمپ، رییس جمهور و مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده گفتگو کردم. پمپئو به من گفت که ترمپ قصد دارد نیروهای امریکایی را از سوریه خارج کند و روشن ساخت که آنها راه های دیگری برای اعمال نفوذ در این منطقه دارند.
وی افزود: البته این تصمیم امریکاست. ما این جدول زمانی، شیوه اجرا و البته پیامدهایی را که برای ما دارد، بررسی میکنیم. در هر صورت، ما از امنیت اسراییل در این منطقه محافظت خواهیم کرد. شبکه 10 تلویزیون اسراییل در این باره گزارش داد که نتانیاهو بیهوده کوشیده بود تا نظر ترمپ را تغییر دهد. این شبکه همچنین گزارش داد که ناامیدی شدیدی در میان سیاستمداران اسراییلی بر سر این خروج پدید آمده است و این مسئله یک پیروزی برای روسیه، ایران و حزب الله لبنان در نظر گرفته می‌شود. گزارش این شبکه، اقدام امریکا را سیلی به صورت اسراییل توصیف کرد و گفت که حضور امریکا در سوریه، تنها برگ چانه زنی اسراییل برای متقاعد ساختن روسیه به ممانعت از تثبیت ایران در سوریه بود.
امریکا

Comments are closed.