وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

رییس‌جمهور ترکیه امریکا را تهدید کرد!

201

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، امریکا را تهدید کرد و گفت: در صورتیکه دولت دونالد ترمپ طیارات جنگی جدید را تحویل ما ندهد دست به اقدام جدی می‌زنیم. این در حالی است که کانگرس امریکا تحویل این طیارات جنگی به ترکیه را متوقف کرده است.
رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه امروز یکشنبه گفت: در صورتیکه امریکا طیارات جنگی اف-35 را تحویل ما ندهد ترکیه به سراغ حکمیت بین‌المللی خواهد رفت.
اردوغان تاکید کرد: در پی اینکه دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا تهدید کرد که تحریم‌هایی را علیه انقره در صورت آزاد نکردن کشیش امریکایی اعمال خواهد کرد باید بگویم ترکیه هرگز از موضع خود کوتاه نخواهد آمد.
اردوغان گفت: اکنون شروع به تهدید کرده‌اند و می‌گویند اف-35 ‌ها را به ما نمی‌دهند، اما چیزی است به نام داوری بین‌المللی ما به سراغ این گزینه خواهیم رفت و اگر به آن حد برسد جایگزین‌های بسیاری وجود دارد.
اردوغان تاکید کرد: به نظر من این یک جنگ روانی است ما هرگز با تحریم‌ها عقب نخواهیم نشست ما در خصوص مساله برانسون سازش نمی‌کنیم.
وی افزود: امریکا نباید فراموش کند که ممکن است یک همپیمان قوی را از دست بدهد.
دولت ترمپ اخیرا فشارهایش را بر ترکیه افزایش داده به طوریکه حتی به حد تهدید به تحریم این کشور رسیده است. تنش مربوط به حکم اخیر محکمه در ترکیه مبنی بر انتقال کشیش اندرو برانسون از زندان و قرار دادن او تحت حبس خانگی بعد از 21 ماه حبس است. این کشیش در حال حاضر به اتهام تروریزم در ترکیه در حال محاکمه است.
وزارت خارجه امریکا اعلام کرد، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا به مولود چاووش اوغلو، همتای ترکیه‌ای خود موضوع این کشیش را مطرح کرده و گفته که موضوع برای دونالد ترمپ بسیار مهم است.
بر اساس قرارداد، انقره باید 100 طیاره F-35 را تسلیم شود. به گفته وزیر امور خارجه ترکیه، نخستین طیاره اف-35 در سال 2020 وارد ترکیه خواهد شد.
اردوغان

Comments are closed.