وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

افغانستان؛ آزمایشگاه تسلیحات کشندۀ امریکا

131

روزنامه ویسا به نقل از روزنامه امریکایی ستار اند سترایپس نوشته است که نیروهای نظامی امریکایی سلاح جدیدی را در افغانستان آزمایش می‌کنند که مرمی فیر شده از این سلاح فرد هدف قرار گرفته را نمی‌کُشد، اما پس از اصابت مرمی به بدن انسان، یک نوع گاز از مرمی پخش می‌شود که باعث بی‌هوشی انسان می‌شود.
روزنامه ویسا نوشته است که در مرمی‌های این سلاح از مواد کیمیاوی استفاده شده است که به عقیده کارشناسان صحی، سبب بروز مرض سرطان و دیگر امراض خطرناک شده می‌تواند.
ویسا با اشاره به قرارداد امنیتی امریکا با حکومت افغانستان نوشته است: متاسفانه قرارداد امنیتی با امریکا برای مردم افغانستان نه تنها دروازه‌های جدید جنگ‌ها و مرگ را گشود، بلکه عملاْ کشور را به میدان آزمایشی موتر جنگی یک ابرقدرت تبدیل کرد.
در گزارش آمده است: سال گذشته پس از استفاده از مادر بم ها در ولسوالی اچین، مایک پنس، معاون رییس جمهور امریکا در یک مصاحبه گفت که ما با استفاده از این بم پیغام خود را به کوریای شمالی نیز رساندیم. همزمان با این گزارش هایی هم در مورد اینکه ولسوالی اچین با کوریای شمالی مطابقت طبیعی و جغرافیه یی دارد، نشر شده بودند.
بلند رفتن سطح امراض سرطانی در افغانستان نسبت به سال‌های گذشته نشان‌دهنده اینست که وضعیت محیط زیست در افغانستان با خطر جدی مواجه است. با در نظرداشت اینکه قوماندانان امریکایی با افتخار اعلام می‌کنند که در یک سال بیشتر از چهار هزار بم در افغانستان پرتاب شده است، و اینکه در ساختار بم های مذکور مواد کیمیاوی ممنوعه براساس قوانین بین‌المللی نیز شامل است، هویدا است که افغانستان به یک قبرستان تبدیل خواهد شد. (آریانانیوز)
افغانستان-امریکا

Comments are closed.