وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

رویارویی نظامی روسیه و آمریکا منجر به جنگ هسته‌ای خواهد شد

68

یکی از مسئولین اسبق اداره  پیمان های بین المللی وزارت دفاع روسیه با هشدار در باره این که وضعیت کنونی از جنگ سرد بدتر است، گفت که از احتمال درگیری نظامی روسیه با آمریکا در سوریه و این که هرگونه رویارویی نظامی به نبرد هسته ای منجر خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اسپوتنیک نوشته است که یوگنی بوژینسکی، رییس سابق اداره پیمان های بین المللی وزارت دفاع روسیه در مصاحبه با مجله امریکایی “نشنال اینترست” خاطرنشان  کرده، که هموراه می گویم که حالا وضع بدتر است! در زمان جنگ سرد همه چیز واضح بود، جبهه گیری عقیدتی بود اما واقعیات مشخص و چنان مرز و خطی وجود داشت که نمی شد از آن فراتر رفت. هیچگونه تهدید و هیچگونه تحریمی صورت نمی گرفت.
به گفته این ژنرال روسی، ممکن است سوریه یکی از مراکز رویارویی احتمالی شود. وی به عنوان نمونه به سخنان والری گراسیموف، رییس ستاد کل ارتش روسیه استناد کرده که اعلام کرده است، اگر آمریکا به مرکز دمشق که در آنجا نظامیان روسی مستقر هستند، حمله کند، مسکو به حمله امریکایی ها پاسخ خواهد داد. رییس سابق اداره پیمان های بین المللی وزارت دفاع روسیه ضمنا تاکید کرده که هشدار رییس ستاد کل ارتش روسیه به آمریکا جدی است. ژنرال بوژینسکی گفته، “پیش بینی بسیار دشوار است اما معتقدم هر گونه رویارویی نظامی به استفاده از سلاح هسته ای بین آمریکا و روسیه منجر خواهد شد. من باورندارم که رویارویی هسته ای را بشود کنترل کرد، این خیال واهی امریکا است.
پوتین-و-ترامپ-جنگ-680x400

Comments are closed.