وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
عقاب نیوز، خبرگزاری عقاب | Oqab News

آمریکا کمک‌های نظامی به پاکستان را متوقف می‌کند

روزنامه اردو زبان اوصاف چاپ پاکستان در گزارشی نوشت: واشینگتن، خود را برای تحریم سیاسی و توقف دائم کمک‌های نظامی به پاکستان آماده می‌کند. این روزنامه در گزارشی نوشت:اداره سیاست خارجی آمریکا با انتشار گزارشی افشا کرد که می‌تواند پاکستان را مورد تحریم سیاسی قرار داده و کمک‌های نظامی که هم‌اکنون از سوی دولت ترامپ، به صورت موقتی متوقف شده را نیز برای همیشه متوقف کند. براساس این گزارش، دولت آمریکا بررسی ممنوعیت صدور روادید برای برخی دولتمردان این کشور را نیز آغاز کرده‌است. این بیانیه از قول برخی از نمایندگان ارشد آمریکا آروده است که پاکستان به رغم توقف کمک‌های نظامی، در اقدام علیه افراط گرایان افغان در خاک خود ناکام مانده و آمریکا نیز هر اقدامی را که برای منافع ملی خود و دفاع از نمایندگان خود ضروری می‌داند، انجام خواهد داد. به گزارش ایرنا پس از انتشار پیام تویتری ضد پاکستانی ترامپ در نخستین روز سال میلادی جاری، شکاف روابط میان پاکستان و آمریکا افزایش پیدا کرد.
ترامپ در آن پیام با انتقاد از پاکستان گفته بود که آمریکا با اعطای ۳۳ میلیون دالر به پاکستان ظرف ۱۵ سال گذشته حماقت کرده و پاکستان در قبال آن چیزی جز فریب و دروغ تحویل واشینگتن نداده‌است.
پس از آن، وزارت امور خارجه آمریکا با لغو همکاری امنیتی با پاکستان نام این کشور را در فهرست کشورهای ناقض آزادی مذاهب قرار داد. هیتر نوئرت نیز پس از آن اعلام کردکه تا زمان اقدام اسلام‌آباد علیه شبکه حقانی و طالبان افغان با این کشور همکاری نخواهد کرد.
از سوی دیگر پاکستان نیز با رد اتهامات آمریکا گفت که اسلام‌آباد بیشترین اقدام را در راستای مبارزه با تروریسم انجام داده ولی واشینگتن مسئولیت شکست‌های خود را به گردن دیگران می‌اندازد.
n00078974-b

Comments are closed.