وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

وزیر انرژی روسیه: تحریم‌های امریکا بی‌اثر و غیرقانونی است

152

وزیر انرژی روسیه گفت که تحریم‌هایی که جدیدا از سوی امریکا علیه دو مقام وزارت انرژی این کشور وضع شده اند، غیرقانونی هستند و مسکو خواستار توضیح از سوی واشنگتن است.
به گزارش خبرگزاری جمهور به نقل از ایسنا؛ امریکا روز جمعه چند روز پیش از اعلام تحریم‌های بیشتر علیه مسکو، مقامات و شرکت‌های انرژی روسیه را به لیست تحریم‌ها اضافه کرد.
خبرگزاری تاس روسیه به نقل از الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور نوشت: ما این تحریم‌ها را کاملا غیرقانونی می دانیم. امریکایی ها هیچ توضیحی به ما نداده اند. ما خواستار توضیحاتی در این زمینه هستیم.
یکی از اشخاصی که به لیست تحریم‌ها اضافه شده، آندری چرزوف، معاون وزیر روسیه است که سر نقش خود در تحویل توربین‌های گازی به کریمه در سال میلادی گذشته از سوی اتحادیه اروپا تحت تحریم قرار گرفته است.
روسیه به دلیل الحاق کریمه از اوکراین در سال ۲۰۱۴ و حمایت از شورشیان جدایی طلب در شرق اوکریان، تحت تحریمهای آمریکا قرار دارد.
وزارت مالیه امریکا روز جمعه اعلام کرد ۲۱ شخص و ۹ شرکت را به لیست تحریم‌ها اضافه کرده که شامل کسانی است که در تحویل توربینهای گازی زیمنس به کریمه مشارکت داشته اند.
وزیر انرژی روسیه تحریم‌ها را بی اثر دانست و گفت: این تحریم‌ها تنها شرایط بیشتری برای توسعه صنعت داخلی ایجاد می کنند.
نواک اظهار کرد در مجمع جهانی اقتصاد که در داووس سوئیس برگزار شد، با ریک پری، وزیر انرژی امریکا دیدار کرده و از وی دعوت کرده از کارخانه ال ان جی (یامال) روسیه که تولید گاز طبیعی مایع را در دسامبر آغاز کرد، دیدار کند.
بر اساس گزارش رویترز، در حالیکه روسیه به توافق کاهش تولید اوپک به منظور حذف مازاد عرضه در بازار جهانی و حمایت از قیمت‌های بالاتر نفت پیوسته است، با نگرانی رشد تولید نفت امریکا را نظاره می کند.
n00100840-b

Comments are closed.