وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

رهبر کره شمالی: تسلیحات اتمی یک بازدارنده قوی است

163

رهبر کوریا/ کره شمالی بر این باور است که تسلیحات اتمی این کشور یک بازدارنده قوی است که حاکمیت و اقتدار کره شمالی را تضمین می‌کند.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سخنانی تاکید کرد: تسلیحات اتمی اش یک بازدارنده قدرتمند است که حاکمیت و تمامیت ارضی کره شمالی را تضمین می کند.
اظهارات رهبر کره شمالی امروز یکشنبه توسط خبرگزاری رسمی این کشور ساعاتی پس از آن منتشر شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری نوشت: روسا و دولت‌های‌شان به مدت ۲۵ سال در حال مذاکره با کره‌شمالی بوده‌اند، توافق‌هایی امضا کرده و مقدار زیادی پول پرداخت کرده‌اند.
ترامپ افزود: این موضوع بی‌فایده بود و توافقات پیش از آن که جوهر آنها خشک شود نقض، و مذاکره‌کنندگان آمریکایی احمق فرض شده‌اند… ببخشید ولی تنها یک چیز موثر واقع خواهد شد.
ترامپ به روشنی اعلام نکرده است که به چه چیزی اشاره می کند ولی این توئیت‌ها ظاهرا نشانگر آن است که رئیس جمهور آمریکا گزینه نظامی را در ذهن خود دارد.
رهبر کره شمالی در سخنانی در کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی درباره اوضاع پیچیده بین المللی صحبت کرد و گفت: تسلیحات اتمی کره شمالی یک بازدارنده قوی است که صلح و امنیت در شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا را تضمین می کند.
رهبر کره شمالی در این سخنرانی افزود: شرایط اثبات می کند که سیاست کره شمالی در قبال توسعه تسلیحات هسته‌ای و برنامه های اقتصادی کاملا درست بوده است. اقتصاد ملی طی سال جاری با قدرت رشد کرده است، آن هم بر خلاف تشدید تحریم ها. خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین به برخی تغییرات فردی در کانون قدرت سیاسی کره شمالی اشاره کرده است.
کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی یکی از اعضای کمیته عالی تصمیم گیری نظام کره شمالی شده است که رهبر این کشور ریاست آن را بر عهده دارد. به نظر می رسد خواهر رهبر کره شمالی جایگزین کیم کیونگ هی شوهر عمه وی شده است.

Comments are closed.