وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

گزارشی درباره فساد نخست وزیران (اسرائیل)

167

پایگاه خبری صهیونیستی (واللا) طی گزارشی مفصل به بررسی مهمترین پرونده ها و اتهامات مطرح شده علیه نخست وزیران رژیم صهیونیستی در طول تاریخ آن اشاره کرده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این پایگاه خبری خاطر نشان کرده است که ایهود اولمرت اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود که علیه وی کیفرخواست ارائه شد و به دنبال آن به حبس به خاطر اتهامات متعدد محکوم گشت.
در ادامه این گزارش آمده است که بنیامین نتانیاهو تنها نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیست که در پرونده های فساد دست دارد، بلکه 7 نخست وزیر قبلی این رژیم هم در پرونده های فساد مختلف دست داشتند، اما به جز اولمرت، علیه هیچ کدام از آنها کیفرخواست ارائه نشد و وی پس از تحمل یک سال و نیم حبس، اخیرا از زندان آزاد شد.
این گزارش خاطر نشان کرده است که (دیوید بن گوریون) اولین نخست وزیر اسرائیل بود که از سمت خود برای د فاع از پسرش (عاموس) که جانشین فرمانده پلیس این رژیم بود و به فساد متهم شده بود، سوء استفاده کرد و در نهایت خودش نیز محاکمه شد، اما دادگاه وی را از اتهامات وارده تبرئه و به وی غرامت پرداخت کرد.
در این گزارش همچنین به (رسوایی دلارها)ی اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در دوره اول نخست وزیری اش اشاره کرده است که در کنار حساب و کتاب های همسرش در بانک های واشنگتن، وی را مجبور به استعفا از سمتش در سال 1977 کرد.
در سال 1996 نیز که نتانیاهو نخستین دوره نخست وزیری خود را پشت سر می گذاشت، پرونده های فساد متعددی علیه وی تشکیل شد، اما در آن زمان مشاور قضایی دولت صهیونیستی دستور مختومه شدن این پرونده ها را صادر کرد.
ایهود باراک نخست وزیر بعدی رژیم صهیونیستی بود که پرونده فساد مربوط به موسسه خیریه (عموتوت) و حمایت از حزب کار که خودش ریاست آنرا بر عهده داشت، علیه وی تشکیل شد، اما این پرونده ها نیز در نهایت در سال 2000 و با خودداری اسحاق هرزوگ رئیس کنونی جریان اپوزیسیون از شهادت علیه وی، بسته شدند.
نخست وزیر بعدی که پس از باراک در سال 2001 روی کار آمد، آریئل شارون بود که او نیز به دست داشتن در پرونده فساد (جزیره یونانی) به همراه پسرش (گلعاد) و تعدادی از پیمانکارانی که تسهیلات متعددی در بخش های مختلف اقتصادی در اختیار آنها قرار داده و در مقابل خدماتی را هم از آنها دریافت کرده بود، متهم شد، اما مشاور قضایی دولت صهیونیستی در آن زمان بدون صدور کیفرخواست به بهانه عدم وجود ادله و شهود، این پرونده را مختومه اعلام نمود.
شارون همچنین به دریافت کمک مالی از یک تاجر اهل آفریقای جنوبی در جریان تبلیغات انتخاباتی سال 2003 متهم شده بود، اما پسرش (عمری) که ثابت شده بود در دریافت این کمک مالی نقش مستقیمی داشت، 7 ماه حبس را به جای وی تحمل کرد.
گفتنی است که در حال حاضر پرونده های متعددی به اتهام فساد، کلاهبرداری، رشوه خواری و خیانت در امانت علیه بنیامین نتانیاهو تشکیل شده و وی از سه ماه قبل تحت بازجویی قرار دارد و حتی مدیر دفتر سابقش که در دولت کنونی نتانیاهو وزیر دارایی بود، حاضر به شهادت علیه نتانیاهو شده است و خیلی از کارشناسان از احتمال صدور کیفرخواست علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی و در نهایت برکناری وی خبر می دهند.
1690924858

Comments are closed.