وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

تنش آفرینی و جنگ افروزی؛ تحفه ترمپ به جهانیان!

172

جرمی کوربین رهبر پرجمعیت ترین حزب انگلیس گفت: رویکردهای ترمپ ازجمله افزایش تنش با کوریای شمالی، راکت باران سوریه آغاز رقابت تسلیحاتی از جمله با روسیه موجب شده است جهانی پرتنش و خطرناک ایجاد شود.
جرمی کوربین در یک سخنرانی در اندیشکده چتم هاوس در لندن، با انتقاد شدید از رویکردهای ترمپ تصریح کرد: رویه ترمپ مشکلات جهان را افزایش خواهد داد و همراهی نخست وزیر انگلیس با او وایجاد ایتلافی تنش آفرین غیر قابل قبول است.
وی افزود: دولت ما نباید چشم و گوش بسته از ترمپ تبعیت و از سیاستهای نامعقول او حمایت کند.
رهبر حزب کارگر با تقبیح جنگ و خشونت، ترزا می را به تلاش برای شعله ورتر کردن آتش جنگ در سوریه متهم کرد و گفت: در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو درباره همراهی انگلیس با امریکا در جنگ ها از جمله در جنگ سوریه تجدید نظر خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است که همه جنگ ها و درگیری ها در نهایت با گفتگو و ابزارهای سیاسی حل و فصل شده است افزود: نباید سایه جنگ را روی کشورها گستراند.
جرمی کوربین درعین حال سیاست حزبش را داشتن رابطه دوستانه و قوی با امریکا اعلام کرد و گفت: این بدان معنا نیست که از بیان برخی واقعیت ها و هر چیزی که ان را درست بدانیم واهمه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: امریکا من‌حیث مُـلکی با قدرت نظامی فراوان باید از این قدرت برای پایان جنگ ها و حل مسالمت آمیز مناقشات استفاده کند نه اینکه تنش آفرینی و جنگ افروزی را سرلوحه کار خود قرار دهد.
رهبر حزب کارگر انگلیس با انتقاد از سیاستهای امریکا گفت: سیاست امریکا برای تغییر رژیم در افغانستان، عراق، لیبیا و سوریه و همچنین مداخلات غرب در افغانستان، سومالیا و یمن نادرست و شکست خورده است.
جرمی کوربین با اشاره به انتخابات عمومی هشت جون (18 جوزا) درانگلستان افزود: این چهارمین انتخابات است که در حالی برگزار می شود که عساکرش در جنگ به سر می برند.
وی با تقبیح مداخلات نظامی به بهانه مبارزه با تروریزم گفت: جنگ افزایش ناامنی در انگلیس و بی‌ثباتی و ویرانی در خارج از این کشور را در پی داشته است و وقت آن رسیده است که با ارزیابی عملکرد گذشته و نگاهی واقع بینانه به وضع موجود رویکردهای این مبارزه تغییر کند. پیش تر ترزا می نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار انگلیس در کارزار انتخاباتی خود با اشاره به مذاکرات سخت و پیچیده خروج این کشور از اتحادیه اروپا جرمی کوربین را ناتوان در مدیریت مطلوب این مذاکرات توصیف کرد و از مردم خواست به او رای ندهند.
انتخابات عمومی در انگلستان 18 جوزا امسال برگزار می شود و هر حزبی که بتواند به صورت مستقل یا در ایتلاف با دیگر احزاب اکثریت کرسی های مجلس عوام 650 نفری انگلستان را بدست آورد قدرت سیاسی و دولت آینده را در دست خواهد داشت. آریانانیوز
download (1)

Comments are closed.