وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

لغو ممنوعیت حجاب در اردوی ترکیه!/ انجنیر محمد نذیر تنویر

175

لغو ممنوعیت حجاب در اردوی ترکیه!
Hijab in the Turkey Army-1وزیر دفاع ترکیه (Fikri Işık) روز چهارشنبه 22 فبروری 2017، لغو ممنوعیت حجاب در اردوی ترکیه را اعلام کرد. رفع این ممنوعیت شامل حال تمام کارمندان نیروهای زمینی، هوایی و دریایی اردوی ترکیه می‌ شود. وزیر دفاع ترکیه اضافه نمود که زنان مشغول در خدمت اردو از این پس در صورت تمایل می توانند خود را با حجاب همرنگ یونیفورم نظامی بپوشانند؛ به شرط آن‌ که صورت شان پوشیده نباشد.
رسانه های غربی از این عمل دولت ترکیه شاکی به نظر می آیند، اما حرف های شان در لفافه بیان می گردد.
ایرو نیوز چنین بیان می دارد:
«لغو ممنوعیت حجاب در اردوی ترکیه اقدامی به‌ شدت نمادین (سمبولیک) به نظر می ‌رسد!
اردو از زمان تاسیس جمهوری ترکیه، قدرتمندترین نهاد حافظ لائیسیته (جدایی دین از سیاست) در این کشور بوده است. در دهه‌ های گذشته و پیش از به قدرت رسیدن «حزب عدالت و توسعه»، ارتش برای جلوگیری از تصرف قدرت سیاسی از سوی گروه‌ های اسلامگرا مداخله کرده بود. ولی به نظر می‌ رسد که اکنون پس از تصفیه گسترده بخش بزرگی از افسران اردو به اتهام توطئه برای کودتا، شرایط برای لغو ممنوعیت حجاب در نیروهای مسلح این کشور فراهم شده است.
دولت اسلامگرای ترکیه در دو سال گذشته ممنوعیت حجاب در نیروهای پلیس، نهادهای دولتی و مدارس و پوهنتون های دولتی را لغو کرده است.
مساله ممنوعیت حجاب در نهاد های دولتی و موسسات عالی ترکیه – که جمعیتی عمدتاٌ مسلمان دارد- یکی از موارد مناقشه ‌برانگیز در ارتباط با حمایت از حقوق بشر و آزادی ‌های فردی میان انقره و شورای اروپا به شمار می‌رفت. محکمه اروپایی حقوق بشر در دهه ۱۹۹۰ و دهه نخست قرن بیست و یک، دست‌ کم دوبار عملکرد دولت ترکیه در ممنوعیت حجاب را به رسمیت شناخت و آن را ناقض حق آزادی مذهب و بیان ندانست.»

بلی! محکمه اروپایی حقوق بشر دوبار ممنوعیت حجاب را به رسمیت شناخت!
چنین است دموکراسی و حقوق بشر، و چنین است نهاد های دروغ ایشان!
پس تو ای مسلمان!
این دستآورد بزرگ را برای ملت ترکیه و کافه امت اسلامی تبریک بگو!
ما باید بحث های شعاری را که در بین «افراط گرایان» و «تفریط کنندگان» جریان دارد، به حاشیه کشانیم.
ما می توانیم از انقلاب مردمی ترکیه در نافرجامی کودتای نظامی، درسهای حیاتی و عملی زیادی را بیآموزیم!
هرچند که درین راستا؛ جریان ها، اندیشه ها و حتی افرادی وجود دارند که سعی می دارند تا با «نحوی از انحا» از این پیروزی سوء استفاده برند و یا آنرا کمرنگ جلوه دهند!
شیوه ها و تاکتیک های طاغوتیان در سرکوب «راه توحید» بیشمار و متغیر می باشند. زیرا آنانی که دین ندارند، اخلاق ندارند؛ و آنانی که اخلاق ندارند، بی قولان و درغگویان بیش نیستند که اخبار رسانه های بزرگ جهانی را پُر ساخته اند!
اما آنچه ازین واقعه می توان آموخت این است که:
اگر ایمانداران در ایمان شان صادق بمانند، و در آن راستا استقامت و پایداری نمایند، امداد های الهی با ایشان خواهد رسید:

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّـهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿الاحقاف:١٣﴾
هر آینه آنان که گفتند که پروردگار ما اللّه است و سپس پایدارى ورزیدند، بیمى بر آنها نیست و اندوهگین نمى‌شوند.

پس بیایم، بجای آنکه به جان هم بیافتیم و آله دست طاغوتیان گردیم؛ از افتخارات فرزندان صدیق اسلام در ترکیه بیآموزیم و ایمان خویش را صیقل دهیم، نه اینکه آنها را با برچسپ های وارداتی دشمنان اسلام و به آنچه که از رژیم های قبلی به میراث مانده است، بکوبیم.
فراموش نباید کرد که:
مسلمانان واقعی را، باید از سر انگشتان دشمنان اسلام شناخت!
فرزند رشید اسلام، رجب طیب اردوغان چه زیبا می گوید:
قلب های خالی از ایمان، بار اضافی در سینه هاست!
از خلق هستی می طلبیم تا همه ای ایمانداران را در پناه و رحمت اش نگاه بدارد و شر اشرار را بخود شان برگرداند!

Comments are closed.