وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

روز ذبح نفس با تیغ تقوا، بر همه گان مبارک باد!

154

روز ذبح نفس با تیغ تقوا، بر همه گان مبارک باد!

عیدقربان، جشن رهایی از اسارت نفس و شگوفایی ایمان و یقین بوده و عید سرسپردگی و بندگی محسوب میشود.
عید قربان جلوه گاه تعبّد و تسلیمی پیروان ابراهیمی است و فصل قرب مسلمانان به خداوند(ج) در سایه عبودیّت میباشد.
عید قربان، عید ذبح میوه ی دل ابراهیم و ایثار سبز اسماعیل است که لبیک گویان به استقبالش شتافت.
به نمایندگی از هییت رهبری نهاد مردم روشن ضمیر میهن، هفته نامه عقاب، و مجتمع تعلیمی و تحصلی سبزمنش، فرا رسیدن عید سعید قربان را به تمام امت مسلمه به ویژه به مردم با عزت و متدین افغانستان از صمیم قلب تبریک گفته، بهروزی، شادکامی و سعادت دارین شان را از بارگاه باری تعالی استدعا دارم و با خلوص کامل التجا می نمایم که:
خدایا! به برکت ایام عید سعید قربان و به برکت دعای آنانیکه اخلاصمندانه به خانه ات(بیت الله شریف) شرف حضور یافته اند و لبیک گویان به طاعت ایستاده اند، ما را از شر دشمنان همیشگی مان در امان نگهدار و دژخیمان روزگار را اگر قابل هدایت نیستند محو و نا بود گردان!
الهی! به برکت دعای کهن سالان و بزرگان که نسبت عدم توانایی به خانه ات شرف یاب نشده اند و توان قربانی را ندارند و دلهای شان به خاطر زیارت حرمین میسوزد و اشک میریزند، ما را به سوی هدایت و راه راست هدایت فرما!
الهی! ما نتوانستیم بنده خوب شویم و اوامرت را کماحقه به انجام رسانیم، اعمال ناقص مان را به درگاهت بپذیر و مارا از شر دشمنان اسلام نگهدار و توان مبارزه و استطاعت عطا نما!
الهی! در سرزمین ما و تمام ممالک اسلامی، دشمنان اسلام شعله های جنگ و برادر کشی را بر افروخته نگهداشته اند و مارا به عناوین گوناگون از هم جدا میکنند، به برکت این ایام متبرک قوه تشخیص دوست و دشمن را عطا فرما و قوت مقابله در برابر دسایس فریبنده انها را لطف نما!
الهی! به برکت این عید سعید و سایر ایام با برکتت ما را بنده خاص خود گردان و از بندگی بندگانت رهایی بخش!
الهی! به برکت این عید قربان از سراسرکشورهای اسلامی رنج مسلمان کشی را دور گردان و مردم مسلمان افغانستان را نیز از شر جهانخوران، استعمارگران، استحمارگران، دین فروشان و… رهایی بخش.
الهی! تو آن کن که پایان کار= تو خوشنود باشی و ما رستگار
و من الله التوفیق
بسم الله شریفی
موسس نهاد مردم روشن ضمیر میهن، هفته نامه و مجتمع تعلیمی و تحصیلی سبزمنش
picture1

Comments are closed.