وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

160 هزار یهودی آمریکایی در شهرک های صهیونیستی کرانه باختری زندگی می کنند

206

DataFiles_Cache_TempImgs_2015_2_News_1394_shahrivar_5_300_0.png
پژوهش اخیر کارشناسان و تحلیلگران دانشگاه آکسفورد انگلیس نشان داد که نزدیک به 60 هزار یهودی آمریکایی در شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری زندگی می کنند و 15 درصد از کل جمعیت شهرک نشنیان صهیونیست را تشکیل می دهند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع خبری انگلیسی، “ساره یایل هرشورن” مسئول اصلی تهیه این پژوهش در جریان همایش دو روزه در شهر اشغالی قدس خاطر نشان کرد که این پژوهش به صورت ویژه مساله یهودیان آمریکایی را که در فاصله سال های 1960 تا 1970 به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده و تبدیل به اعضای فعال جنبش شهرک سازی شده اند، مورد بررسی قرار داده است.
هرشون تصریح کرد که نتایج به دست آمده در این پژوهش کاملا با فرضیه های قبلی درباره این گروه از یهودیان فرق می کند. فرضیه های قبلی مبتنی بر این بودند که مهاجران یهودی به این دلیل به فلسطین اشغالی می آمدند که گزینه دیگری پیش روی خود نداشتند و یا این مهاجران از یهودیان ارتدوکس تندرو و حامی حزب راستگرای افراطی آمریکا هستند.
وی که نویسنده کتاب “شهری در بالای تپه: شهرک نشین یهودی آمریکایی در مناطق اشغالی سال 67 زندگی می کند” است و این کتاب در سال 2016 از سوی دانشگاه هاروارد منتشر خواهد شد، خاطر نشان کرد که شمار زیادی از یهودیان آمریکایی در فلسطین اشغالی زندگی می کنند و جمعیت مهاجران آمریکایی در فلسطین اشغالی و فرزندان آنها نزدیک به 160 هزار نفر برآورد شده است.
هرشورن که از پژوهشگران برجسته حوزه مطالعات صهیونیستی در دانشگاه آکسفورد است، تاکید می کند که در واقع فرضیه های کاملا اشتباهی درباره یهودیان وجود دارد که از جمله آنها می توان به این فرضیه اشاره کرد که مهاجران یهودی که از آمریکا به فلسطین اشغالی آمده اند، جوانان مجرد و تحصیلکرده هستند.
وی افزود بر اساس یک پژوهش صهیونیستی 10 درصد از شهرک نشینان یهودی آمریکایی تبار که در کرانه باختری زندگی می کنند، مدرک دانشگاهی دکتری دارند و با آرمان های بزرگ و انگیزه های سنتی به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند، اما نمی توان گفت که همه آنها از یهودیان ارتدوکس افراطی و از فعالان جنبش های چپگرای آمریکا هستند.

Comments are closed.