وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز | Oqab News
وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

پسر 5 ساله پاکستانی جوان‌ترین مهندس دنیا شد

168

پسر 5 ساله پاکستانی جوان‌ترین مهندس دنیا شد

“آیان کورشی”، پسر 5 ساله اهل پاکستان توانست عنوان جوان‌ترین و کم‌سن‌ترین مهندس دنیا را به خود اختصاص دهد.
وقتی که پسر پنج ساله به همراه پدر و مادرش برای شرکت در این آزمون به محل برگزاری امتحان مراجعه کردند، مسئولان برگزارکننده این امتحان تصور کردند که والدین آیان قصد شوخی با آنها را دارند!
اما آیان پنج ساله به تنهایی و به سادگی توانست تست‎ها و سوالات پرسیده شده در امتحان مایکروسافتMicrosoft Windows را پاسخ داده و در امتحان مایکروسافت موفق شود تا عنوان جوان‌ترین و کم‌سن‌ترین مهندس دنیا را به خود اختصاص دهد.
آیان اصلیت پاکستانی داشته اما به همراه پدر و مادرش در بریتانیا زندگی می کند. وی از سه سالگی با مفاهیم و کاربرد رایانه آشنا شده بود و زمانی که پدرش به استعداد آیان در این حوزه پی برد، تصمیم گرفت تا پسرش را هر چه بیشتر با تکنولوژی‎های روز آشنا کند. به همین دلیل، از استادان مختلف حوزه آی تی خواست تا روزانه به مدت دو ساعت با پسرش به تمرین بپردازند.
در حال حاضر این پسر 5 ساله و 11 ماهه در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل است. آزمونی که پسر پنج ساله در آن موفق شده Supporting Windows 8.1 نام داشته و با داشتن این مدرک آن می توان در شرکت‎های حوزه فناوری کار ثابت داشت. البته این پسر تنها 5 سال سن دارد و هنوز قصد شاغل شدن را ندارد.
آیان می گوید دوست دارد در آینده برنامه نویس رایانه شود و به عنوان یکی از فعالان آی تی در منطقه “سیلیکون ولی” فعالیت کند.

Comments are closed.