خبر های مهم
خانه / افغانستان / امریکا در ۱۸ سال گذشته بیش از ۷۷۵ هزار سرباز را در افغانستان مستقر کرده است

امریکا در ۱۸ سال گذشته بیش از ۷۷۵ هزار سرباز را در افغانستان مستقر کرده است

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرده که در طول ۱۸ سال گذشته، بیش از ۷۷۵ هزار سرباز آمریکایی حداقل یک‌بار در افغانستان خدمت کرده‌اند؛ در حالی که بسیاری از آن‌ها چندین‌بار در این جنگ طولانی حضور داشته‌اند.

این روزنامه در این گزارش که روز چهارشنبه(۲۰ سنبله) به نشر رسیده، اطلاعاتی را در مورد تعداد سربازانی که در جنگ افغانستان اشتراک کرده و هنوز هم در حال اجرای عملیات در این کشور هستند، منتشر نموده است.

واشنگتن پست نگاشته است که جنگ امریکا در افغانستان باعث کشته شدن ۲۴۰۰ سرباز آمریکایی به شمول ۱۶ سرباز در جنگ امسال شده است؛ در حالی که بیش از ۲۰ هزار سرباز دیگر را زخمی ساخته است.

بر اساس این گزارش، با استناد به اطلاعات پنتاگون، تقریبا ۳۸۵ هزار سرباز از سال ۲۰۰۱ این‌سو، به آسیای میانه اعزام شده‌اند.

به همین ترتیب ۹۹ هزار پرسنل ارتش امریکا، ۴۰ هزار و ۶۰۰ سرباز چهار بار، ۱۶ هزار سرباز پنج بار و ۱۲ هزار سرباز بیش از پنج بار در افغانستان مستقر شده‌اند.

واشنگتن پست خاطرنشان کرده که ارتش امریکا، بزرگترین نیرو در پنتاگون، بیشترین تعداد سرباز بالغ بر ۴۹۱ هزار و ۵۰۰ تن را به شمول نیروهای وظیفه فعال، مخفی و اعضای گارد ملی، به افغانستان اختصاص داده است.

این در حالی است که حضور نیروی هوایی امریکا در افغانستان حتی پس از کاهش تعداد سربازان این کشور همچنان ادامه داشته است. تقریبا به تعداد ۱۲۳ هزار نیروی هوایی امریکا در آسمان‌های افغانستان فعالیت کرده است.

از طرف دیگر، نیروی دریایی امریکا در تقریبا ۱۸ سال جنگ افغانستان، ۱۱۴ هزار تن را در این کشور مستقر کرده، و حتی حضور گارد ساحلی امریکا به بیش از ۱۰۰ عضو در افغانستان رسیده است.
زکریا نوری

درباره‌ی admin110

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*