آخرین خبرها
خانه / جهان / 1800 بیمار فلسطینی در زندان های صهیونیستی در اسارت است

1800 بیمار فلسطینی در زندان های صهیونیستی در اسارت است

عیسی قراقع رئیس ستاد امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که در حال حاضر نزدیک به 1800 بیمار فلسطینی در زندان های صهیونیستی به حبس کشیده شده اند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عیسی قراقع دیروز سه شنبه به مناسبت روز اسیر فلسطینی خاطرنشان ساخت که پرونده اسرای بیمار جزء نگران کننده ترین پرونده هاست و هر روز نگران شهادت آنان هستیم. وی یادآور شد: در حال حاضر 6500 فلسطینی در زندان های اسرائیل در شرایط رقت باری به حبس کشیده شده اند که 350 تن از آنان را کودکان زیر 18 سال و 62 تن را زنان و 500 تن را اسرای محکوم به بازداشت موقت تشکیل می دهند. وی یادآور شد: پرونده اسرای فلسطینی یکی از پرونده هایی است که فلسطین آن را به دیوان کیفری بین المللی ارائه کرده است، ولی این دادگاه برای محاکمه و مجازات سران تل آویو دست به هیچ اقدامی نزده است. قراقع تصریح کرد که رژیم صهیونیستی سیاست بازداشت روزمره فلسطینیان را به منظور محاکمه و مجازات ملت فلسطین در پیش گرفته است. این چهره حقوقی فلسطین تاکید کرد که ارتش اسرائیل هر روز 15 الی 25 فلسطینی را در بخش های مختلف کرانه باختری بازداشت می کند که بخش اعظم آنان را افراد خردسال تشکیل می دهند. رئیس ستاد امور اسرا و آزادگان تصریح کرد که روز اسیر فلسطینی حامل پیامی به جهانیان است و آن اینکه مساله اسرا یک مساله مهم و بخش اساسی هرگونه راه حل سیاسی و حل و فصل عادلانه مساله فلسطین به شمار می رود.
874570886

درباره‌ی شریفی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>