آخرین خبرها
خانه / جهان / قتل عام فلسطینیان؛ از واکنش رهبران عرب تا تصمیم هنرپیشه زن یهودی

قتل عام فلسطینیان؛ از واکنش رهبران عرب تا تصمیم هنرپیشه زن یهودی

همزمان با گرد همایی رهبران کشورهای عربی مدعی مسلمانی در اجلاسی برای )قدس(و بررسی قتل عام فلسطینی ها در غزه، یک هنرپیشه یهودی امریکایی جایزه دو میلیون دلری خود در اعتراض به کشتار مسلمانان فلسطینی را رد کرد. به گزارش مانیتورینگ آوا، خانم ناتالی پورتمان که اصالت اسرائیلی دارد اظهار داشت که شرمش می آید به سرزمینی برگردد که در آن ساده ترین موارد مربوط به حقوق بشر رعایت نمی شود و اسرائیلی ها فلسطینی ها را به این شکل فجیع قتل عام می کنند. این در حالی است که بسیاری از مردان مدعی مسلمانی حاضر هستند مردانگی خود را برای مبالغی بسیار کمتر از این مبلغ بفروشند و یادی از قتل عام فلسطینی ها به میان نیاورند. هفته قبل مقامات اسرائیلی تک‌تیراندازی را که به شکار فلسطینی های بی دفاع پرداخته بود تشویق کردند و فردی را که فیلم این عمل این سرباز را گرفته بود تنبیه نمودند! شاید اگر فیلم هدف گیری یک سگ یا گربه توسط یک تک‌تیرانداز در رسانه های بین المللی منتشر می شد همه مجامع بین المللی به اعتراض برمی‌خاستند؛ اما انتشار فیلم کشتار فلسطینی ها توسط تک تیراندازان اسرائیلی هیچ واکنشی حتی از سوی رهبران عرب مدعی مسلمانی در بر نداشت.
البته صرف اینکه فردی ادعای مسلمانی کند به این معنا نیست که وی مسلمان است و اگر هم فردی که ادعای مسلمانی ندارد پایبند اصول دین باشد از آن مسلمان، مسلمان تر به حساب می آید. برخی فکر می کنند همین که فردی شهادتین را بر زبان بیاورد مسلمان یه حساب می آید؛ در حالی که اسلام دینی است که همه اهل کتاب را پیشینیان خود می داند و خود را مکمل بقیه ادیان.خانم پورتمن با رفتار خود نشان داد که بسیاری از یهودی ها به‌خوبی می دانند که مشکل مسلمانان با یهودی ها نیست؛ بلکه با صهیونیسم است که اشغال سرزمین های دیگران و قتل عام مردم برای محقق شدن اهدافش را مباح می داند.
مسلمانان به هیچ وجه به دنبال قتل عام یهودیان نبودند و نمی باشند و وقتی به حمایت از فلسطینیان برمی خیزند به این دلیل نیست که فلسطینیان مسلمان هستند؛ بلکه اگر فلسطینیان تابع دین دیگری نیز بودند واکنش اسلامی اقتضا می کرد تا از آنها حمایت کنند.
شاید بد نباشد در این مورد به هیاهوی رسانه ای اخیر مبنی بر اینکه قرار است یک جنگ مستقیم میان ایران و اسرائیل در بیفتد اشاره کرد.
برخی رسانه های صهیونیست تلاش دارند این ذهنیت را ایجاد کنند که ایرانی ها در صدد نابودی یهودیان می باشند.
به هیچ وجه چنین چیزی وجود ندارد، تاریخ ثابت کرده که ایرانی ها هیچ وقت با یهودیان مشکل نداشتند و ندارند.
طبق اسناد تاریخی خود یهودیان کوروش کبیر ایران منجی یهودیان به حساب می آید و در طور تاریخ تنها کشوری که یهودیان بدون هیچ مشکلی در آن زندگی کردند و می کنند ایران بوده و است.
ایرانی ها در واقع مانند خانم پورتمن و بسیاری از یهودیان دیگر جهان با رفتارهای نژادپرستانه رژیم صهیونیستی مخالف می باشند و در مقابل آن ایستاده اند نه با موجودیت یهودی ها.
وقتی هواپیماهای اسرائیلی مستشاران ایرانی در سوریه را به صورت مستقیم هدف قرار می دادند به خوبی می دانستند که با واکنش ایران مواجه خواهند شد و احتمالا سران رژیم صهیونیستی عمدا به دنبال آن هستند که ایرانی ها را وادار به واکنش کنند تا مدعی تهدید ایران برای یهودیان شوند؛ در حالی که چنین تهدیدی هیچ وقت وجود ندارد.
n00162262-b

درباره‌ی شریفی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>