وب سایت خبر گزاری عقاب نیوز

چین: جنگ تجاری با آمریکا باعث بروز فاجعه در جهان خواهد شد

174

وزیر تجارت چین با اشاره به مخالفت کشورش با افزایش تعرفه های فولاد والمونیم توسط آمریکا گفت: جنگ تجاری با آمریکا به بحران در اقتصاد جهانی منجر می شود و رشد جهانی را مختل می کند.
دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه طرح اعمال یک تعرفه 25 درصدی بر فولاد و 10 درصدی بر آلومینیم را تصویب کرد این تعرفه ها از روز بیست و سوم ماه مارچ اجرا خواهند شد.
ترامپ اصرار می ورزد که تولید بیش از حد این فلزات توسط چین سبب کاهش بهای جهانی آنها شده است و دیگر اینکه این تعرفه ها برای امنیت ملی ضروری است.
پس از فشار متحدان آمریکا بر این کشور، واشنگتن به دنبال راهی برای کاهش معافیت های بیشتر از این تعرفه ها است.
قبلا مکزیک و کانادا از این تعرفه ها معاف شده بودند و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفته است ممکن است استرالیا نیز مشمول اقدام آمریکا برای اعمال تعرفه سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم آمریکا نشود.
کوریای جنوبی و اتحادیه اروپا نیز خواستار معافیت این دو کشور از اعمال این تعرفه ها شده اند.
‘ژانگ شان’ وزیر تجارت چین روز یکشنبه در سومین نشست عمومی از نخستین نشست سیزدهمین دور مجلس ملی نمایندگان خلق چین در پکن افزود: چین جنگ تجاری را نمی خواهد و این کار را آغاز نخواهد کرد.
او گفت: در جنگ تجاری هیچ برنده ای وجود ندارد این فقط برای چین، ایالات متحده و جهان فاجعه به ارمغان می آورد.
وزیر تجارت چین افزود: با این حال، چین می تواند هر گونه چالش را حل کند و قطعا از منافع خود محافظت خواهد کرد.
او همچنین اعلام کرد این کشور محدودیت سرمایه گذاری های غیرمنطقی را در خارج از کشور ادامه خواهد داد.
پیشتر نیز تولیدکنندگان عمده فولاد در چین دولت خود خواسته بودند در اقدامی قاطع، تعرفه واردات محصولاتی نظیر فولاد ضد زنگ، زغال سنگ و تولیدات الکترونیکی از آمریکا را افزایش دهد.
چین-و-آمریکا-680x400

Comments are closed.