آخرین خبرها
خانه / آرشیف

آرشیف

آلمانی ها: ترامپ خطری جدی برای صلح و ثبات جهان است

80-800x400

گزارش ها میرسانند بر اساس نظر سنجی که از سوی موسسه تحقیقاتی یوگو در آلمان با موضوع پوتین یا ترامپ کدام یکی جهان را با خطر مواجه می سازد  انجام شده است  دو سوم شهروندان آلمانی رئیس جمهور آمریکا را تهدید جدی برای صلح و ثبات جهان عنوان کرده اند. به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، خبرگزاری آلمانی گزارش داده است در ... بیشتر بخوانید »

تعهد ناتو و مسولیت دولت و ملت افغانستان

abdoulah&ghani2018715

افغانستان، بازهم محور نشست سران ناتو بود و رهبری ناتو به عنوان حامی مردم افغانستان در سه دوره‌ی مهم مبارزه با شوروی، نابودی طالبان و پس از آن با تمدید ماموریت شان در چارچوب «حمایت قاطع» از سال ۲۰۱۴ بدینسو، همان‌گونه که پیش ازاین برای مردم و دولت افغانستان حمایت‌های بی‌بدیل عرضه داشتند، بازهم در نشست بروکسل تعهد سپردند که ... بیشتر بخوانید »

از هشدار احزاب به تحریم انتخابات تا واکنش تند رئیس جمهور

ellection(1)

محمداشرف غنی، رئیس جمهور به عدم مدارا در برابر رهبران سیاسی معروف است و شماری از تحلیل‌گران پراکندگی و تشتت در کشور را ناشی از فقدان اجماع میان رهبران سیاسی می‌‏دانند. به نظر می‏رسد که اختلاف نظر میان آقای غنی و سران احزاب سیاسی وارد مرحلۀ حساسی شده است. آقای غنی با انتقاد تند از احزاب سیاسی می‏‌گوید: «سیاسیون کی‏ها ... بیشتر بخوانید »

از نیروهای امنیتی تا توجه به وظایف قانونی و مسلکی شان

نشر گسترده ویدئویی که گفته می شود مربوط به دستگیری افراد نظام الدین قیصاری است و نیروهای امنیتی برخورد نامناسب به این افراد داشته است؛ انتقادهای زیادی را در شبکه های اجتماعی به وجود آورد. در این ویدئو چند تن که شماری از آنان زخمی اند، با دست های بسته روی زمین افتاده و نیروهای امنیتی آنان را شکنجه می ... بیشتر بخوانید »

از بحران موجود افغانستان تا راه بیرون رفت آن

thMMFWVPIP

افغانستان بعد از سقوط طالبان بستر امن برای پیشرفت ومرجع امید برای مردم افغانستان شمرده میشد متاسفانه دیری نگذشت که در اثر بی تدبیری وبی کفایتی رهبران حکومت دوباره سرزمین ما به میدان جنگ وکشمکش های داخلی و خارجی تبدیل گردید یکبار دیگر جنگ ها وکشتار های وحشتناک تر از گذشته دامنگیر مردم ما گردید. اینکه عامل اصلی این بحران ... بیشتر بخوانید »

جنگ وصلح ابزار است!

34962152_445517002557916_8737790486137274368_n

نیروی تصمیم گیرنده و قوت حاکم بر جانب جنگ وصلح افغانستان برای همگان هویدا گردیده است، این نیز معلوم است که جنگ جاری در وطن ما به خواست کی ها، وبه چه اهداف نامشروع قصیر وطویل آغاز گردیده، وتاچه وقت زمانی ادامه خواهد یافت؟! به نظر من اهداف مقدماتی وضروریات اولیه ی مدیران جنگ، ویا تاجران برنامه ریز سوداگری جنگ، ... بیشتر بخوانید »

حماس اقدام ایرلند به تصویب قانون تحریم کالاهای صهیونیستی را ستود

1866649911

جنبش مقاومت اسلامی حماس، اقدام مجلس سنای ایرلند به تصویب پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های یهودی و مجازات تمامی واردکنندگان این کالاها را ستود.  این جنبش با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین دورنگار شد، اعلام کرد:« ما اقدام مجلس سنای ایرلند به تصویب پیش نویس قانون تحریم ... بیشتر بخوانید »

نیم جمعیت افغانستان زیر خط فقر؛ سفره نان افغان‌ها خالی‌تر می‌شود؟

food-shortage-mainpage

نتایج یک سروی اداره احصائیه مرکزی افغانستان در مورد وضعیت زندگی مردم این کشور، نشان می‌دهد که ۵۴ درصد مردم این کشور زیر خط فقر قرار دارند. بر اساس این سروی که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته است، نشان می‌دهد که میزان فقر در این کشور نسبت به ۵ سال گذشته حدود ۱۶ درصد افزایش یافته است.  این سروی اداره ... بیشتر بخوانید »

نقش امریکا و روسیه در بازی صلح و جنگ افغانستان

7476242210

مطالبه صلح از روسیه، مطالبه معقولی است؛ درست همانگونه که مطالبه پایان جنگ از امریکا، خواسته خردمندانه ای به شمار می رود. نقش امریکا و روسیه در بازی صلح و جنگ افغانستان اعضای حرکت مردمی صلح‌خواهی، پس از چاشت روز جمعه به بست‌نشینی شان در برابر سفارت امریکا در کابل پایان دادند و به سوی سفارت روسیه رفتند. قرار است ... بیشتر بخوانید »